De ceva timp mă tot macină o intrebare... dragostea vine toată o dată, sau cu timpul? Stau si mă gândesc de câteva zile şi îmi fac fel şi fel de scenarii în minte.
Dragostea vine toată odata! Cum să vină toată odată? Mă laşi? De parcă stă Doamne-Doamne şi se uită la un băiat sau la o fată şi se gândeşte că viaţa lui-ei e prea liniştită şi zice " Astăzi e o zi numai bună de îndrăgostit, ce spui Cupidon, îl plesneşti şi pe ăsta cu dragoste?" Bălării !
Dragostea vine cu timpul! Alt rahat. Cu timpul? Adică stai 10 ani lângă o persoana ca vai Doamne vine dragostea cu timpul. Stai 1001 de ani şi astepţi să vină dragostea, poate anul ăsta nu te ocoleşte şi pe tine. Dragostea nu vine cu porţia! Azi nu ai fost cuminte şi mama în loc să nu îţi mai dea desert nu îţi da porţia de dragoste. Daca eşti lângă o persoană de ceva timp şi simţi că o iubeşti o faci poate din respect, din admiraţie, întelegere sau multe altele, nu înseamă neapărat că o iubeşti pentru ceea ce este.
Voi ce părere aveţi?