Se afișează postările cu eticheta şcoală. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta şcoală. Afișați toate postările

vineri, 16 septembrie 2011

Pauză.

Lume !!! Înebunesc ! Este prima săptămână de şcoală şi deja nu îmi vad capul de toate problemele astea. Am aşteptat sfârşitul de săptămână încă de marti-miercuri. Nu ar fi chiar atât de obositor, momentan sunt foarte îndrăgostită şi am energie de îmi obosesc toţi prietenii cu ea, dar este exagerat de cald, eu care toată vacanta mi-am petrecut după-amiezile în casa, citind, dormind, acum stau la scoală, pe naveta, prin oras, cu treburi pentru şcoală...stau şi mă gândesc, dacă de acum este aşa, cum va fi pe la jumătatea anului şcolar? dar prin preajma tezelor? Vai de capul meu, am spus : Gata ! De anul acesta mă pun serios cu burta pe carte, nu se mai poate, am trecut de boboceală, sunt mai serioasă, e mai greu, trebuie să pot, sunt o luptătoare, trec si prin liceu (cea mai dură confruntare a mea). Cu toate treburile de la şcoală am uitat până şi de The vampire diaries, primul episod din sezonul 3 , spre rusinea mea (sunt o fană înfocată) nu l-am văzut nici în momentul de fată, dar mă voi relaxa mâine uitându-mă la el,cel putin asta mi-am propus (prea rar îmi respect planurile, nu mă caracterizează) . Sunt cam multe pentru o singură zi, momentan. Ei bine, vă las o melodie aici ce mă linişteşte enorm ( din TVD).
Enjoi. Xoxo. :*:*>:D<

duminică, 11 septembrie 2011

Pe curand vară !

         Off... s-a dus si vacanta asta. Ei bine, ne mai ramane doar să mai trecem printr-un an greu, sau mai putin greu, de şcoală. Nu ştiu de ce dar venirea şcolii aducea mereu în sufletul meu tristete, dar , acum mă simt chiar foarte bine, atât de bine încât abia aştept să se termine. Am spuso cam cu răutate dar e doar gura de mine, îmi place foarte mult la şcoala, chiar şi când mă duc nepregătita, nedormită. Asta-i viaţa, astea ne vor fii amintirile. Sper doar să nu îmi neglijez blogul ca până acum.
Uite şi o melodie pe placul inimii mele azi.
   Xoxo.:*:*:*