Se afișează postările cu eticheta Sf. Maria. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Sf. Maria. Afișați toate postările

joi, 8 septembrie 2011

E mai uşor când iubeşti?

Laura a pus întrebarea : "E mai uşor când iubeşti?" iar eu i-am răspuns că categoric nu e mai bine, fostul meu prieten s-a băgat foarte supărat în seamă cu mine şi mi-a spus că nu este adevărat, să mă gândesc la toate clipele minunate ce le-am petrecut împreuna în primii ani şi cât de uşor era totul..., degeaba. Sunt foarte sigură pe mine atunci când afirm ceva legat de dragoste şi nu a putut să mă facă să înţeleg că da, este mai uşor. Zilele astea, după ce am vorbit ceva cu un băiat mi-am dat seama că e adevărat ce spune el, nu mă mai gândesc deloc la problemele ce le am, mai pe scurt, sunt cu capul în nori. Revin la starea mea de visare.Sunt o îndrăgostită ! Excelez la capitolul "îndrăgosteală"... dar asta e o altă poveste . :)

   Azi e Naşterea Maicii Domnului, La multi ani tuturor ce poartă numele de Maria-Marian şi pupici :*:*. Asa, cum spuneam, e Sf. Maria (ziua mamei) şi la mine s-a făcut grătar. Era prea frumos să nu ii fac poze, şi sincer, numai la Flyerboy mă gândeam, la cât de fascinat ar fi de foc.
 <-- Aici e şi poza, şi niste versuri speciale ( Gabriel, te rog nu mă distruge !)  " Ard în flăăăcăăări, pentruuu tinee..." sau o melodie absolut urâtă care o ascult acum (cântă la ai mei) "Nu stinge focul din inima mea" . Iauzi. :D Cum să stai pe scaun cu melodiile astea? :))) (glumesc...cine nu mă cunoaşte mă şi crede :)) )



Pupicii :*:*:*