Se afișează postările cu eticheta prieteni. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta prieteni. Afișați toate postările

luni, 10 octombrie 2011

Leapsa :)

Am primit această leapşă de la  Flyerboy pe care o preiau cu mult drag, mai ales că este prima mea leapsă, multumesc Gabriel  :D

1.Îţi zic în vre’ un fel?
Da, Găgăuţă, dudă, omule, Alina mai răruţ ,cred că niciodată din câte ştiu eu.. !
2.Cum ne-am cunoscut?
 Când veneai pe la Cristi, când eram mai mici, dar ne-am cunoscut mult mai bine cred că la poartă la Cătălina, într-o seară foarte tare :))
3.Vorbim des?
Ce-i drept, de cand a început şcoala nu prea, dar totuşi nu cred că au trecut doua zile şi nu am vorbit, oricum, mă gândesc de cel puţin 1.000.000 de ori pe zi la tine :)
4.Suntem prieteni?
Da, chiar ceva mai mult, un fel de frate mai mic (îmi esti tu mie, nu contează că-s mai mică >:) )
5.Numele tău din telefonul meu?
Vodafone-Găbită Dăă
Cosmote- Gabriel Dudă
(Tin să spun că esti pe tasta 6 la apelare rapida :D nu de alta dar fetele sunt primele, că altfel, ai fi pe 2 :)) )
6.Petreci timpul cu mine?
Da, foarte mult, acum va fi mai greu, dar vine ea vara şi recuperăm.
7.Vrei să vorbim mai des?
Vrei să înebunim şi mai rău? Desigur :))
8.Vrei să te îmbrăţişez?
Ce te reţine? >:D<
9.Ce suntem noi?
Cred că oameni..? :)) Foarte buni prieteni !
10.Am încredere în tine?
Ai? ;;)
11.Eşti important pentru mine?
Eu importantă? Desigur ca da! Te aşteptai să spun că nu, huh? :*
12.Te iubesc?
Mă iubeşti? Eu te iubesc!. :*
13.Te gândeşti la mine?
Da, îmi e tare dpr de tine, îţi simt lipsa deseori când fac o glumă şi nu râde nimeni la ea. Sunt indignată, sunt toţi nişte inferiori, numai noi, geniile, ne înţelegem glumele.
 14.Adevărul este că….
mă bucur că am ajuns să fim atât de buni prieteni !
15.Cea mai bună trăsătură?
Cu sigurantă nu punctualitatea.
Simţul umorului.
16.Crezi că trebuie să dai asta şi celorlalţi?
Desigur. :)

Leapşa merge mai departe la : C.L.M. , kyky

duminică, 9 octombrie 2011

Despre idealuri şi vampiri.

Ploaia asta mi-a adus o stare de linişte în suflet , îmi place... dar în acelaşi timp m-a făcut să mă gândesc la ce vreau de la viaţa mea, la ce îmi doresc să fiu. Când eram mică, mama mă întreba ce vreau să devin când voi fi mare, era simplu : Vreau să fiu prinţesă! , ce e drept, m-am schimbat mult , am trecut prin faza " Vreau să fiu musafir", chiar şi băiat vroiam, să nu mai spun de doctor, criminalistă sau dacă nu pot să ajung criminalistă,  vroiam chiar la celălalt cap- asasin plătit (recunosc, nu a trecut mult timp de când doream asta, hai bine vă spun tot adevărul, de doi-trei ani asta îmi doresc, dar şşhht..) . Treci prin diferite faze ale vieţii, ai anumite idealuri, şi le îndeplineşti cu greu, cu multe sacrificii, dar daca îţi doreşti ceva din suflet, faci tot posibilul să îti iasă bine. Eu una sunt hotărătă, vreau să fiu criminalistă, daca nu, planul meu B este să fiu psiholog, mi s-a spus de multe ori că eu nu am ce să le fac oamenilor cu diferite probleme, ca eu sunt nebună, eu ar trebui să fiu tratată, dar nu este aşa ,nu în totalitate,  sunt o bună ascultătoare, şi îmi place să ajut cu tot ce pot pesoanele de lângă mine, o fac uneori fără să îmi dau seama, aşa că m-am gândit, dacă aş putea să o fac, să mă simt eu bine că fac asta şi să mai primesc şi bani pe deasupra, e minunat! Facceva folositor, îmi şi place şi mai sunt şi plătită pentru asta, ce mi-aş putea dori mai mult de la viaţă?

Bine, trecem peste idealuri, azi citeam, şi mă gândeam, WTF, ce tare ar fi să fiu vampir ! Nu m-aş plictisi niciodată, viaţa mea ar fi super faină, mi-aş transforma toţi prietenii în vampiri, cu sau fără voia lor, astfel nu i-aş pierde niciodată, ne-am distra zi şi noapte, viaţa noastră ar fi specială! Să nu mă condamne nimeni că gândesc aşa, dar cine nu ar vrea asta? Viaţă veşnică, simţuri dezvoltate, sângele ce pluteşte în aer, ahhh...Raiul meu! Şi nu am uitat de EL, cu siguranţă ar fi printre primele persoane ce le-aş arăta calea spre Iad pentru a ajunge in Rai, ar fi magic, nu ar mai fi "împreună până la adânci bătrâneţi" ar fi "împreună pentru totdeauna" sau până se găseşte un nesuferit să ne bage un tăruş în inimă, dar totuşi., minunat ar fii!

Spun astea fără să fiu obsedată de vampiri, mă întreb ce aş gândi dacă aş fi...hm.

Voi ce doreaţi să deveniţi când eraţi mici? Ce vise aveţi acum? Greşesc că îmi doresc să fiu un "suge-sânge" ?

O seară plăcută, pupicii ! :*:*

sâmbătă, 8 octombrie 2011

La şuetă.

Azi vreau să zbor, să opresc timpul în loc, să mă răsfăţ, să îmi fac toate poftele, să fac tot ce amân de o lună. Vreau să mă înalt spre cer, iar când sunt aproape de minunata poartă a Raiului să îmi strâng aripile pentru că aşa doresc eu, fără să mai fie nevoie să mi le rănească cineva. Vreau să fiu în cădere libera, să nu mă oprească nimeni. (vorba lui Gabriel (Flyerboy) : Ştii ce urât e sentimentul ăla când îţi întrerupe cineva căderea?) Ce contează că m-aş putea rănii? Mintea mea zboară peste tot, am fel si fel de gânduri, ea m-ar ajuta să mă vindec, puţină concentrare din partea mea ar fi de ajuns, nu mă stresez deloc, nici chiar dacă mă închipui într-un pat, fiind incapabilă să mă mişc. Am încredere în mine că sunt o fire puternică, azi ştiu că pot face orice-mi pun în gând.Singura imagine cu mine ce m-ar îngrozi, ar fi să fiu singură...fără prieteni...sau chiar la fel de rău ar fi să mă aflu între 4 pereţi. Mai stau noaptea uneori şi mă gândesc, oare ce s-ar întâmpla dacă lumea ar realiza tot ce este în capul meu? dacă ar ştii toate astea, cu sigurantă m-ar trimite de urgentă în cel mai apropiat sanatoriu, nu e bai, măcar ştiu că prietenii mei imaginari nu m-ar lăsa singură acolo.

Încerc să mă înalt, deja pălăvrăgesc de prea mult timp fără rost şi cu fiecare secundă ce trece corpul meu atârnă tot mai greu, si doare. Îţi simt mâinile mari şi fine pe spatele meu şi imediat îmi dau seama că nu mintea mea mă ajută să plutesc peste mări şi tări, ci tu! Mă simt din ce în ce mai uşoară, nici nu realizez că mă îndepărtez de realitate, acum suntem doar noi doi, în ţinuturi de vis, nu îmi mai e teamă nici măcar de judecata ce mă aşteaptă la intrarea în rai cănd se trage cortina.