miercuri, 2 mai 2012

Răsărit

Răsăritul pare tot mai aproape de inima mea. La ultimul "Adio !" i-am spus să nu se mai întoarcă, dar e aici mereu, imi intră-n piele înainte să apuc să deschid ochii. Îl simt cum îmi suflă-n ceafă în fiecare dimineaţă. Este greu de întreţinut această relaţie...mă simt abandonată când mă pregătesc seara de culcare şi patul nostru e rece. Degeaba îi ţin predici în fiecare dimineaţă la cafea, el tot în zori ajunge acasă. 
Când voi primi totul ? 



-Alina.

4 comentarii:

  1. Răspunsuri
    1. Am dat si am ajuns sa-mi pierd sufletul. Acum mi-e frica sa nu ajung iar sa il caut prin pustiu...

      Ștergere
  2. Când vei înceta să aştepţi. :)

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Am încetat să cred că îmi va dărui cineva totul vreodată, dar totuşi aştept..

      Ștergere

Părerea ta contează !